Niektoré svojrázy klasického a moderného antisemitizmu

Autor: Beáta Grünmannová | 11.4.2016 o 13:03 | (upravené 12.4.2016 o 9:37) Karma článku: 6,86 | Prečítané:  1345x

Židovské príslovie hovorí, že polopravda je celá lož. Upravené, prikrášlené, zatajené, skreslené polopravdy o Židoch sa varia v kotle informačných sietí a tvoria značne nevábny guláš.

Nie je to náhodný úkaz. Vždy je za tým záujem nejakej skupiny, vedenej buď prospechom alebo šialenou ideológiou. Samozrejme, často to funguje v dvojkombinácii.

Na veľkú neľúbosť antisemitov, dejiny ľudstva sú veľmi úzko spojené s dejinami židovského národa, ktorý tvrdohlavo odmieta zaniknúť, ale aj so Židmi ako jednotlivcami, ktorí ani neakcentovali svoj etnický pôvod, ale napriek tomu dejinám dávali ideologický, ekonomický, spoločenský a vedecký rozmer. Mojžiš, Ježiš, Maimonides, Rotschild, Marx, Freud, Einstein, Milton Friedman, atď., ako niektoré chronicky známe príklady. Svet tlačili dopredu aj ďalší Židia, s nepokojom im vlastným. Politici, finančníci, nositelia Nobelových cien, ale nielen za ekonomiku, často aj lekári a výskumníci v oblasti medicíny, ako Jonas Salk, Albert Sabin a Koprowski, ktorí odstránili detskú obrnu, AbrahamWaksman, ktorý mal podiel na zredukovaní tuberkulóznych ochorení. MUDr. Ganz z Košíc prispel k vytvoreniu srdcovo- cievneho katétra,  zachránil obrovské množstvo životov. A to je len ochutnávka, ktorá má pomôcť pri nastolení otázky.

Ak Židia dokázali urobiť toľko užitočného, z čoho profituje celé ľudstvo, prečo tá neutíchajúca epidémia nenávisti, trvajúca viac ako dve tisícročia? Je tak silná, že sa zamotáva do vlastných protirečení, presne podľa príslovia, že kto chce psa biť, palicu si nájde. Klasický antisemitizmus, termín, ktorý sa používa na schémy nenávisti tradované od staroveku, stojí často v kontraste s antisemitizmom novým, súčasným, niekde sa však stále prekrývajú. Nasledujúca tabuľka prináša niektoré porovnania.

 

Porovnanie téz a argumentov klasického a moderného antisemitizmu a ich vzájomné protirečenia a zhody. Subjektívny prehľad:

Klasický antisemitizmus

Moderný antisemitizmus

Židia ukrižovali Ježiša Krista a tento „hriech“ sa prenáša z jednej generácie potomkov na druhú (starý náboženský antisemitizmus)

Dnešná katolícka cirkev uznáva, že Ježiš mal aj židovský pôvod a že Židia mali len spoluzodpovednosť na zabití Krista.

Židia do Palestíny, kričali antisemiti po celej Európe, hlavne pravičiari.

Židia von z Palestíny- kričí takmer celý islamský svet a veľa ľavicových organizácií Európy.

Židia sú boľševici, majú na svedomí úspešnú boľševickú revolúciu v Rusku- tvrdili antisemiti v celom svete, hlavne z pravice a naleteli im mnohí intelektuáli a politici.

Židia zničili svetovú socialistickú sústavu a sú hlavnou oporou kapitalizmu. Sú oligarchovia a veľkokapitalisti- tvrdí extrémna ľavica, ultra komunisti, atď.

Židia sa povyšujú nad ostatné národy a nemiešajú sa s ostatnými etnikami, pretože sú rasisti- tvrdenia nemeckých a francúzskych antisemitov. Pritom v čase prijatia Norimberských rasových zákonov v roku 1935, ktorými nacisti zakázali miešané  manželstvá už takmer 50% nemeckých Židov bolo rodinne pomiešaných s väčšinovým nemeckým obyvateľstvom.

Európski Židia sú tak domiešaní s inými národmi a etnikami, že vôbec neexistujú. Sú to len Chazari, ktorí konvertovali na judaizmus- tvrdia poprední palestínsko- arabskí vedci a akademici, ale aj iní, nevynímajúc niektorých Židov, ktorí tak činia často z túžby po akejsi relevantnosti, či pozornosti médií. Právo na hlúposť je univerzálne ľudské právo.

Židia nemajú vzťah k pôde a opovrhujú poľnohospodárskymi prácami, proste nerozumejú poľnohospodárstvu a nikdy rozumieť nebudú.

Izrael, židovský štát, má najvyspelejšie poľnohospodárstvo na svete, avšak Židia pôdu kradnú Arabom a dosahujú dobré výsledky len vďaka dobrým klimatickým podmienkam ( zrejme aj tým na púšti Negev), a vykorisťovaniu palestínskych Arabov, ktorí v izraelskom poľnohospodárstve pracujú.

Židia sa vyhýbajú vojenskej službe, nerozumejú zbraniam a sú zbabelí. Zbabelosť Židov sa dáva do súvisu s ich údajnou pasivitou a nedostatočným odporom v 2.sv.vojne, v jej koncentračných táboroch. To, že sa urobilo málo, si vyčítajú samotní Židia. Čo hovoria fakty? Celkovo v koncentračných táboroch boli 3 povstania *.

 

Židia sú agresívni, militantní a bohatnú na vývoze zbraní (Izrael skutočne patrí medzi najväčších vývozcov zbraní. V roku 2014 bol na 6. mieste- pozn.autora). Pri odvete na útoky vraj používajú neadekvátnu silu.

Židia sú kozmopoliti, nemajú vlasť a je im jedno kde majú svoj trvalý pobyt- tvrdenie predstaviteľov ľavice, včítane komunistickej strany.

Židia sú nacionalisti, fašisti, urobili z Izraela apartheid, snažia sa o etnické čistky a rasovo čistý štát ( z arabskej propagandy).

Pozn.aut.: V Izraeli slobodne žije 1,6 mil. Arabov. V arabskom svete žije len niekoľko tisíc Židov.

Obvinenie: Židia unášajú a zabíjajú kresťanské deti, aby ich krv mohli dávať do macesov. Dlhé stáročia sa propagoval uvedený nezmysel, ktorý je v priamom rozpore k vzťahu Židov ku krvi v súvislosti s požívaním jedla. Židia krv v žiadnom prípade nejedia.

Židia unášajú a zabíjajú moslimské deti, aby mohli použiť orgány týchto detí na transplantácie.

*V r. 1943 povstanie v Sobibore, celkom úspešné, podarilo sa ujsť a zapojiť do partizánskych skupín cca 300 židovským väzňom.

V r. 1943 povstanie v Treblinke, zapojilo sa cca 1000 židovských väzňov. Asi 200 z tábora ušlo, mnohí aj s ukradnutými zbraňami.

V r. 1944 povstanie v Osviečime- Birkenan, povstanie nevydarené.

Ďalšie povstania boli v koncentračných táboroch Kruszyna, Mazowecky a Janowska, Czentochowa, Syrets. Je potrebné doplniť, že bojaschopná  židovská mládež, hlavne muži z obsadených území poutekali do všetkých zahraničných armád sveta, ktoré bojovali proti Hitlerovi a jeho spojencom. V koncentračných táboroch väčšinou boli ženy, deti, starší ľudia, a iba malá časť bola tvorená mladými zdravými mužmi. V koncentračných táboroch neboli len Židia, ale aj milióny sovietskych vojnových zajatcov, státisíce západných spojeneckých vojnových zajatcov, ako aj tisíce slovenských zajatcov. Nikto z nich nezorganizoval žiadne ozbrojené povstanie.

Tvrdiť o Židoch, že boli zbabelí nie je relevantné ( v porovnaní s kým boli zbabelí?). Možno, že mohli urobiť viac. Židovský národ je taký istý ako ostatné národy. Medzi Židmi sú odvážni, menej odvážni, zbabelí, ale tvrdenie, že počas druhej svetovej vojny sa chovali zbabelo, a obecne že sú zbabelí, je nezmysel.

----------------------------------------------------------------------------------------

Trocha dejepisu nezaškodí

Mýtus, že jedine židovský národ je zodpovedný za zabitie - ukrižovanie Ježiša Krista, sa prvýkrát objavil v Evanjeliu podľa Jána ( od udalosti napísané najpozdejšie). V Evanjeliu podľa Jána je zrejmé úsilie rehabilitovať Piláta Pontského, vymyslieť iného vinníka a zvaliť vinu na celý židovský národ. Je to historický nezmysel. V období, keď Ježiš žil, väčšina Židov žila v diaspóre, v rámci obrovského územia Rímskej ríše, takže Ježiša vôbec nepoznali a nezaujímal ich. Rôznych kazateľov bolo vo vtedajšej Judei veľa. Nikto, kto nebol rímsky občan, nemohol odsúdiť na trest smrti žiadneho obyvateľa Rímskej ríše, ani v rámci rímskych provincií. To mohol urobiť len rímsky občan. Rímskeho občana mohol na trest smrti odsúdiť iba rímsky cisár. Takže Židia ho nemohli ani odsúdiť a ani ukrižovať. Mohli Ježiša len obviniť zo zločinu a predviesť pred Piláta Pontského.

Islamský antijudaizmus.

    Prorok Mohamed sa považoval za následníka Mojžiša, hodne študoval Starý a Nový zákon a chcel Koránom nahradiť Bibliu. Mohamed sa teda vyhlásil za posla- vykladača Mojžišových zjavení. Neskôr, keď ho židovské kmene odmietli nasledovať, preklial všetkých tých, ktorí odmietli prijať Korán ( Súra V,13, Korán).

Islamský antijudaizmus organizovane začal vydaním Omarovej charty proti nemoslimom- ich označenie ( vrátane žien), zákaz vykonávania funkcií, navštevovania moslimských škôl, zákaz mať moslimských učiteľov a vychovávateľov, atď. Diskriminácia podľa odevu- označenia, bol moslimský vynález a priniesli ho abbásovskí panovníci v r. 847-871. Dá sa povedať, že islamský antijudaizmus nemal na židovský národ taký devastujúci účinok ako antijudaizmus kresťanský. Kým kresťanský antijudaizmus a jeho odozva v Španielsku, nacistickom Nemecku a ďalších európskych štátoch priniesol milióny mŕtvych, tak islamský antijudaizmus a jeho odozvy v islamskom svete priniesli „len“ desaťtisíce mŕtvych. Koncom 18. storočia a v 19. storočí, keď Židia získali aké-také slobody, hlavnou hnacou silou antisemitizmu a antijudaizmu sa stalo ekonomické súperenie medzi väčšinovým obyvateľstvom a Židmi, ktorí spolu v jednotlivých krajinách žili. Pokiaľ sa Židom v niektorých oblastiach darilo viac, vyvolávalo to silnú antipatiu, ktorá sa kanalizovala v rasizme.

Judofóbia ako dedičná choroba?

Rusko- židovský lekár Leon Pinsker prehlásil, že „judofóbia“ je psychóza a je dedičná, a keďže sa prenáša už 2000 rokov, je neliečiteľná. Jeho teórie potvrdzuje nová vedecká disciplína epigenetika. Dnešná epigenetika, ktorá sa stále vyvíja, už dokázala, že trauma, stres a niektoré skúsenosti získané behom života sa môžu zapísať do genetickej informácie. Podobne aj závisť a nenávisť prechádza do genetickej informácie. Niekto zistí, že sa niečoho bojí, nevie prečo, niekoho nenávidí a vôbec ho nepozná a nevie prečo ho nenávidí.

OSN, olej do ohňa

. Ako vieme, v OSN má zastúpenie:

  • 59 moslimských štátov
  • 40 štátov s veľkou moslimskou menšinou (India, Rusko, Čína, atď)
  • 20 až 22 štátov s pragmatickým rozhodovaním (na prvom mieste ekonomika) alebo úplne závislých na arabských petrodolároch, celkom cca 120 stálych protiizraelských hlasov
  • 1 židovský štát Izrael.

Je úplne zrejmé, že uvedená hlasovacia mašinéria (až na výnimky) ľahko vo Valnom zhromaždení OSN Izrael prevalcuje a odhlasuje akúkoľvek protiizraelskú rezolúciu (aj nezmyselnú). Úplne inak už vyzerajú rezolúcie Bezpečnostnej rady. Najzaujímavejšia je Komisia OSN pre ľudské práva (UNHRC). Členmi tohto orgánu boli aj Saudská Arábia, Maroko, VAE, Etiópia, Kuba, Botswana, Venezuela, atď., samí cnostní „ochrancovia ľudských práv“. Táto komisia vydala viac proti- izraelských rezolúcií k arabsko- izraelskému konfliktu ako ku všetkým ostatným konfliktom spolu na svete. Izraelsko- arabský konflikt, čo do rozsahu, je v poradí  (OSN) na 46. mieste, ale v komisii na prvom. Túto komisiu akoby skutočné problémy ľudských práv vôbec nezaujímali: Darfur, Južný Sudán, Sýria, Irak, Líbya, Jemen, Zimbabwe, Severná Kórea. Len vrážd zo cti bolo v islamskom svete ( o ktorých sa vie) 2 krát viac ako palestínsko- arabských obetí v arabsko- izraelskom konflikte. Koho to však zaujíma?

Úplne opačne ako proti- izraelské rezolúcie OSN vyznievajú odborné správy OSN, ktoré robia profesionálni pracovníci. (Arabsko – izraelský konflikt bude potrebovať samostatný text).

Zlá správa pre antisemitov. Skúsenosť hovorí, že Židia tu zostanú.

  • Nepodarilo sa ich zničiť v staroveku Asýrčanom, Egypťanom, Babylončanom. Dnes po týchto nepriateľoch židovského národa  prakticky ostali len stopy.
  • Nepodarilo sa to Grékom, či Rimanom (tí zasadili židovskému národu veľkú ranu). Kde sú Rimania dnes? Ostali po nich len veľkolepé archeologické pamiatky.
  • Nepodarilo sa to stredovekej inkvizícii, ukrajinským kozákom, nacistom ba ani komunistom. Tí všetci už odišli do histórie a židovský národ je tu aj v r.2016 a dosiahne stav v počte svojich súkmeňovcov ako v predvojnových rokoch.

Chucpe, že? (definícia – špecifický druh drzosti či opovážlivosti)

 

Použitá literatúra:

Carol Iancu - Mýty, na ktorých stojí antisemitizmus

Libri Historiae, Bratislava

 

Petr Třešňák –Jak se dědí holocaust

Epigenetika: Trauma se přenáší také geneticky

Respekt.cz

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bývalí šéfovia i rodinní príslušníci. Kto sú policajní pridelenci?

Marian Slobodník by ako šéf polície podľa premiéra Pellegriniho vzbudzoval pochybnosti. Obával sa prepojení na Bašternáka.

SVET

Scenár ako na Kryme? Putin chce referendum na Donbase

Trump sa má rozhodnúť, čo si myslí o referende na Ukrajine.


Už ste čítali?