Tričká na stráži

Autor: Beáta Grünmannová | 21.6.2016 o 20:14 | (upravené 21.6.2016 o 20:49) Karma článku: 5,71 | Prečítané:  1833x

     Nedávno som sa viezla električkou. Uložila som seba, nákupy a rozhliadla sa, či som nepodsadla nejakú starenku. Žiadna nebola, ale predsa sa tam niekto pomerne neisto kymácal. Pán v čiernom pomaľovanom tričku mi stál chrbtom.

     Pozerala som si z očí do očí s pomerne zlostne vyzerajúcim textilným vlkom, pod ktorým sa vinul názov Vzdor Kysuce. Nevedela som sa narýchlo rozhodnúť, či sa teším alebo nie. Možno to bola jednočlenná hliadka, v tom prípade by som nemusela tak urputne zvierať rúčku obedára. Na druhej strane som si nebola istá, či som medzi hypoteticky chránenými alebo patrím k tým, pred ktorými treba chrániť.

     Dnes kolujú sieťami obrázky z „bezpečnostnej akcie“, ktoré zobrazujú, ako si zelené tričká predávajú štafetový kolík s modrou košeľou. Štafetový kolík zlostne blýska očami, potom, čo ho spacifikovali bratia v triku. Keď pozerám na tú odovzdávku po zastavení vlaku, chce sa mi skonštatovať ako Limonádový Joe: „ Padouch nebo hrdina, všechno jedna rodina!“ Ešte to by nám chýbalo.

     Po vyfučaní hnevu nosnými otvormi ale človeku napadne hypotetická otázka. Čo ak bude núdza najvyššia a jediná pomoc nablízku bude odetá v zelenej bavlne? Vari tú pomoc neprijmeš? Samozrejme, že áno. V krajnej núdzi, zdravie alebo dokonca život sú prvé, budeš musieť ponížene povedať ďakujem. Múdry priateľ mi povedal, že takto má predsa právo alebo priam povinnosť zasiahnuť každý občan, ak je svedkom trestného činu alebo nevhodného správania sa. Lenže koľkí to naozaj urobia?

     Ako by malo vyzerať moje tričko? Aké tričká by sa mi páčili? Ktorej textilnej kreácii by som sa dala rada zachrániť? To sú otázky. Tej, ktorá to má v popise práce, v prvom rade. Tej, ktorá má vlaky na starosti zo zákona alebo ak nestačí, organizácii, ktorú tým poverí. Ak by to nešlo, najviac by ma potešil Zorro, ale nie Antonio Banderas, Alain Delon.

    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zuzana Kronerová: Pre čítanie audiokníh sa nemusím líčiť a obliekať

Audiokniha Majster a Margaréta mi dala riadne zaberať, hovorí herečka.


Už ste čítali?