Selektívny feminizmus

Autor: Beáta Grünmannová | 22.11.2016 o 8:00 | Karma článku: 6,09 | Prečítané:  1454x

     O človeku veľa vypovedá to, ako vie prehrávať. Práve teraz pociťujeme dotrasy zemetrasenia, ktoré zrúcalo zaručené predstavy o tom, ako dopadnú prezidentské voľby v USA. Zuby škrípu, slzy tečú, statusy na sieťach temne hrmia.

     Áno, je ťažké akceptovať, že vyhral niekto, kto je pre mnohých akýmsi chodiacim súhrnom zlých vlastností, zakončeným zvláštnym účesom. Stalo sa však, dámske nohavicové kostýmy zrazu prudko vyšli z módy a minimálne na štyri roky do Bieleho domu nastupuje dynastia, stelesnená okrem iného prvou dámou výrazne iného typu, než je porazená kandidátka Hillary Clintonová.

     O tom, že niektorí ľudia naozaj nevedia prehrávať, svedčí aj to, že okrem Donalda Trumpa dostáva nadpriemernú dávku mediálnej zlovôle pocítiť aj jeho manželka Melania.  Sociálnymi sieťami kolujú fotografie, na ktorých je polonahá alebo v plavkách. Niečo podobné zažila svojho času aj Carla Bruni, pre zmenu manželka francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho. Nech je teda pre dievčatá varovaním,  že sa netreba pohybovať nikdy a nikde v bikinách či hore bez. Môže sa totiž stať, že sa slečna zoznámi s ambicióznym chlapcom, ten získa funkciu a ona nálepku prostitútky, prilepenú k fotkám z mladosti. Jej problém, že nebola v osemnástich u veštice.

     Je pozoruhodný, tento selektívny feminizmus. Členky punkových kapiel pobehujú s holým pozadím v mene umenia kde sa im len zachce, aktivistky za práva zvierat budú radšej nahé, ako v kožuchu, známe dámy nepotešia oči v kalendári obchodníka s pneumatikami, ale pozor, ak telo nie je dokonalé, tak je to asi iné, tak je to politicky korektné vyhlásenie nezávislosti na mienke ostatných, hrdosť na prežitý život,  vizuálnou radodajkou je len krásavica s bezchybným telom alebo aj nie, kto sa v tom má vyznať.

     Melania dopadla podľa príslovia, že kto chce psa biť, palicu si nájde. Sudcovia z ľudu, rozhorčení rétorikou jej manžela sa vyvŕšia na nej. Čo je paradoxné, títo ľudia, ktorí náhle zistili, že sú prudérni, považujú sami seba  za tú charakternejšiu časť spoločnosti, často dokonca trpia pocitom, že patria k elite národa. Možno by to nepovedali úplne naplno, ale potichu, ráno v kúpeľni zrkadielku aj hej. Ale nikomu ani muk. V kúpeľni si človek rád všeličo predstaví.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zuzana Kronerová: Pre čítanie audiokníh sa nemusím líčiť a obliekať

Audiokniha Majster a Margaréta mi dala riadne zaberať, hovorí herečka.


Už ste čítali?