45/17

Autor: Beáta Grünmannová | 12.11.2017 o 8:23 | (upravené 26.11.2017 o 8:28) Karma článku: 5,43 | Prečítané:  765x

     Ak človek zapne v byte televízory, stihne aj dve katastrofy naraz. Na jednej stanici reportáž o Paradise Papers, na druhej vraždenie v baptistickom kostole skoro v priamom prenose.

     Samozrejme, svet bol vždy zlý, zlodeji a vrahovia sú zrejme starí tak, ako dejiny ľudstva. Dostupnosť je problém. Je priveľká. Ako si uchrániť v tom pretlaku vnútorný pokoj? Odchodom do ašrámu alebo na samotu, kde nie je wi-fi ani telefónny signál. Skrátka niekam medzi medvede. Vzory na to máme.

     Samozrejme, stále doznievajú komunálne voľby. To prináša veľa žartovných vyhlásení, článkov na sieťach i v tlači, nad ktorými rozum zostáva stáť. Toľká rafinovanosť vyžaduje novú formu porozumenia, keď napísané nie je mienené tak ako je napísané, ale inak, tak akosi hlbšie, priam podprahovo. Ohlúpnutému čitateľovi sa oznámi, že na to skrátka nemá a je upratané. Génius si povzdychne, že nabudúce musí písať asi "blbuvzdorne". Zavzlykajme si spoločne s ním.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Smutný bol aj zážitok iného druhu. Na košickej hlavnej pošte zaviedli vyvolávací systém (kvalita viď obrázok vyššie). Dámy čakateľky na okienko už teda môžu posedávať a družne a nezáväzne komunikovať. Jedna vraví:" A čo tu bude šestnásteho, keď prídu pre dávky. Ja by som ich všetkých postrieľala! Do nohy!" Do toho súhlasné hihihi spolusediacich. Keď som sa zvrtla, aby som si obzrela tú príšeru, zbadala som pekne upravenú päťdesiatničku a dve tiež zdanlivo kultivované seniorky. Pocit? Viď obrázok vyššie. Na otázku, či fakt aj ženy a deti, len trucovitý pohľad. Rozmýšľam, či by tá iste dobrá matka a stará matka naozaj strieľala do zátylku a hádzala do jamy. Ak počkáme, možno sa aj presvedčíme.

     Ako sa tak odvíja jedno od druhého, v platenej televízii sa objavil skvelý seriál Babylon Berlin. Berlín roku 1929, najvýpravnejšia a najdrahšia vec v dejinách nemeckej televízie. Dych berúce scény, skvelí herci a ako na dlani doba, keď to začalo kvasiť, keď ľahostajnosť a impotencia mocných, chudoba, ktorá robí ľudí nebezpečnými, vytvoria živnú pôdu pre fúzatých rečníkov. Kto si historickú lekciu nenaštuduje, ten si to zopakuje. Viď obrázok vyššie.A nižšie. To bude preplesk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?